Nasza Kadra

Bogdan Tymoszyk

Dyrektor Programowy

Szef programu SAS. Instruktor od 1993 roku. Studiował pedagogikę, turystykę i animację kulturalną. Ukończył kursy i szkolenia: Instruktor wspinaczki, Zawodowy Instruktor Survivalu CS Vancroll, Tatrzański Kurs Wspinaczkowy, PZA, pilot paralotni kat. L Aeroklub Polski. Organizator i kierownik wielu wypraw: Sudety, Tatry, Alpy, Rumunia, Ukraina. Podróżował po Gruzji, Maroku, Indiach, Nepalu, Sri Lance i niemal całej Europie.

Iga Kowal

Instruktor

W SASie od 2008 roku. Od 2011 roku działa w kadrze. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego oraz kierownika wypoczynku, a także instruktora wspinaczki. Jest tłumaczem-przewodnikiem osób głuchoniewidomych. Ukończyła kurs wspinaczki skalnej PZA. Uwielbia podróżować i zwiedzać. Interesuje się szeroko pojętą turystyką górską oraz fotografią.

ADAM SOBKOWIAK

szef wyszkolenia kadry

W SASie od 2003 roku. Od 2008 w kadrze, od 2009 instruktor, a od 2018 Szef Wyszkolenia, odpowiedzialny za wdrażanie instruktorów i koordynację pracy kadry oraz tworzenie materiałów dydaktycznych SAS. Posiada uprawnienia wychowawcy i kierownika wypoczynku oraz intruktora wspinaczki. Ukończył kurs wspinaczki skalnej PZA oraz kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Jego pasje to: kabaret, sztuki walki, kino klasy B i rowerowanie enduro.

Bartek Kowal

Instruktor

W SASie od 2011 roku. W kadrze od 2014, od 2015 roku instruktor. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego, kierownika wypoczynku i instruktora wspinaczki. Ukończył kurs młodszego ratownika WOPR oraz kurs wspinaczki skalnej PZA. Jego zainteresowania to szeroko pojęta turystyka wysokogórska, nieruchomości, hokej podwodny oraz wspinaczka. Podróżowanie i zwiedzanie są jego wielką pasją – był m.in. w Gruzji, włoskich i austriackich Alpach i na Islandii.

RAFAŁ MAGNOWSKI

Instruktor

W SASie od 2003 roku. Od 2007 jako instruktor. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego, kierownika wypoczynku i instruktora wspinaczki. Brał udział w wyprawach min. na Kaukaz (latem i zimą) w góry Rumunii, Czarnogóry, Alpy oraz większość pasm w Polsce. Jego pasje: kolarstwo enduro, podróże i szeroko pojęta turystyka górska.

Bartek Piworowicz

Instruktor

W SASie od 2014 roku, w kadrze od 2017, od 2020 jako instruktor. Posiada uprawnienia wychowawcy wypoczynku i instruktora wspinaczki. Prywatnie student kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Interesuje się szeroko pojętą turystyką górską, narciarstwem biegowym oraz sportami zespołowymi.

Mateusz Halko

Instruktor

W SASie od 2018 roku, od roku 2022 instruktor grupy starszej. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Student Politechniki Wrocławskiej, poza turystyką jego pasje to między innymi jazda na rowerze i narciarstwo zjazdowe. Poza Polską uczestniczył w trekkingach w Norwegii, Włoszech, Gruzji, Maroku i wielu innych ciekawych miejscach.

Jędrzej Janik

Instruktor

W SASie od 2016 roku. W kadrze od 2019, od 2021 instruktor. Ukończył kurs wspinaczki skalnej PZA w Dolomitach włoskich. Posiada uprawnienia instruktora wspinaczki, wychowawcy kolonijnego oraz instruktora pływania. Uczestnik wyjazdów wspinaczkowych w takie miejsca jak: Dolomity, Tatry, Sycylia, Alpy, Chorwacja, Norwegia. Prywatnie student Fizjoterapii.

Kajetan Soroka

Instruktor

W SASie od 2017 roku. Jako absolwent dołączył do kadry w 2020. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego i instruktora wspinaczki oraz patenty żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Interesuje się szeroko pojętą turystyką górską i żeglarstwem – poza wyprawami w góry, odbył również rejs żaglowcem po Bałtyku z Polski do Szwecji.

Aleksandra Gerszendorf

Instruktor

W SASie od 2016 roku. Jako absolwentka dołączyła do kadry w 2019 roku. Od 2022 jest instruktorką najmłodszej grupy. Posiada uprawnienia wychowawcy wypoczynku i instruktora wspinaczki. Prywatnie studentka Fizyki Technicznej na Politechnice Wrocławskiej. Interesuje się turystyką górską oraz rękodziełem.

Julia Osmólska

Instruktor

W SASie od 2016 roku. Od 2021 roku współpracuje z najmłodszą grupą. Prywatnie studiuje Fizykę Techniczną na Politechnice Wrocławskiej. Interesuje się turystyką (nie tylko górską), gotowaniem oraz chemią kwantową. Jest intruktorką wspinaczki.

Basia Mroziuk

Instruktor

W SASie od 2015 roku. Kurs ukończyła w 2018 roku i od tego czasu aktywnie działa w kadrze. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Studentka Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się sztuką, muzyką i fotografią. Uwielbia podróżować i zwiedzać.

Karolina Lubczańska

Sekcyjna

W SASie od 2018 roku, od 2021 aktywnie działa w kadrze. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Studiuje informatykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się podróżowaniem, fotografią i turystyką górską.

Piotr Krysa

Sekcyjny

W SASie od 2018 roku, aktywny absolwent od 2021 roku. Prywatnie student Inżynierii Geologicznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Poza wszelkimi aktywnościami górskimi interesuje się kolarstwem, zwiedzaniem świata, militariami oraz urbex’em.