Kurs SAS

Zainteresowało Cię to, czym się zajmujemy? Chcesz odkryć nowe możliwości, rozwijać swoje pasje, uczestniczyć w niezapomnianych wyprawach? Masz 15 – 18 lat?

Czym jest kurs?

To program, z którym pracujemy od samego początku naszej działalności. Na przestrzeni lat ewoluował i został dostosowany do aktualnych potrzeb, ale cel pozostał ten sam. Chcemy pokazywać młodym ludziom, jak można aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu  niezależnie od panujących warunków. Jak rozwijać się i uczyć pracy zespołowej. Jak zadbać o siebie i osoby w swoim otoczeniu. A wszystko to w przyjaznej atmosferze w grupie, którą sami stworzą.

Jak wygląda kurs?

Kurs SAS dla uczestników w wieku od 15 do 18 lat trwa 2,5 roku i obejmuje: 

Raz w tygodniu
Zajęcia tematyczne

Co tydzień odbywają się zajęcia poszerzające więdzę i umiejętności uczestników. Są to między innymi ścianka wspinaczkowa, zajęcia kondycyjne na świeżym powietrzu lub zajęcia praktyczne i teoretyczne w siedzibie fundacji Hobbit.

Raz w miesiącu
Wyprawa

Co miesiąc organizowana jest weekendowa wyprawa o różnej tematyce. Najczęściej jest to trekking w górach, ale są też wyprawy wspinaczkowe, biegówkowe, spływy kajakowe oraz wyprawy do jaskiń i sztolni.

dwa razy w roku
Obóz

Obozy organizowane są dwa razy w roku – na tydzień w ferie zimowe i na dwa tygodnie w wakacje. Każdy obóz jest inny, a ich charakter i miejsce dopasowane są do poziomu zaawansowanie grupy. Więcej informacji o obozach i galeria zdjęć znajdują się poniżej

Tematyka Kursu

Podczas kursu dotykamy tematów takich jak: survival, turystyka kwalifikowana w lecie i w zimie, topografia i praca z mapą, speleologia, spływy kajakowe, wspinaczka w skałach i na sztucznych ściankach. 

Wyjazdy weekendowe zawsze mają określoną tematykę, do której wcześniej przygotowujemy się na zajęciach. Kurs rozpoczynamy od tematów podstawowych, by w miarę rozwoju umiejętności grupa mogła przechodzić do coraz bardziej wymagających elementów szkolenia.

Brzmi jak coś dla ciebie?

Obozy

Podczas trwania kursu odbywa się pięć obozów – trzy latem i dwa zimą. Zaczynamy od stacjonarnego obozu survivalowego w lesie nad jeziorem. Obóz zimowy I stopnia również jest stacjonarny, z noclegiem w ogrzewanej piecem beskidzkiej chacie. W lecie przychodzi pora na pierwszy wędrowny obóz pod namiotami. Trekking przez Gorce, Pieniny, Beskid Sądecki i Niski aż w Bieszczady to wspaniała przygoda. Na II stopniu kursu grupa jest już gotowa na większe wyzwania. Zimą często wracamy w Bieszczady, żeby odkryć ich mroźny urok, a latem zdobywamy nowe szczyty na wędrownym obozie za granicą.

Zapisy

Zapisy do nowej grupy są otwarte przez cały pierwszy rok jej funkcjonowania. Zapisy są możliwe podczas naborów w szkołach, które prowadzimy wiosną i jesienią, lub mailowo pod adresem kontakt@sas.org.pl lub w zakładce Kontakt na stronie.